Kilo Almak İçin Neler Yapılmalı

Kadınlar genel olarak zayıf kalmak isterler. Ancak aşırı zayıflık bazı sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Bu nedenle asıl önemli olan fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olmaktır. Bazı kadınlar kilo vermek için diyet yaparken, bazı kadınlar kilo almak için çeşitli yollar uygulamaktadır. Ancak her ne kadar kilo vermek zor olsa da bazı durumlarda kilo almak da zor olmaktadır. Boy ve kilo indeksine uygun kilolar insan sağlığı için uygun olmaktadır. Aksi durumlarda vücut direnci yitebilmekte ve kişiler hastalıklara kolayca kapılabilmektedir. Aşırı zayıflık beslenme yetersizliğine, vücuda göre beslenememe durumuna işaret etmektedir. Kilo alamamanın en büyük nedenlerinden biri vücut metabolizmasının fazla çalışmasıdır.

Kilo almak isteyenlerin günlük öğünlerine ve yediklerine çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Düzenli kahvaltı ile güne başlamak gerekmektedir. Kahvaltıda süt, yumurta, bal, kaymak gibi besinler tüketilmeli, ceviz ve fındık gibi yemişler tüketilmelidir. Bunun yanında öğünler arası ara öğünler ile besin takviyesi yapılmalıdır. Gün içinde çay veya kahve tüketimi yerine, taze sıkılmış meyve suyu ya da süt tüketilmesi daha yararlı olmaktadır. Kilo almak isteyenlerin öğün geçirmemesi ve meyve tüketmeleri de gerekmektedir.

Sigara ve alkol tüketimi ve düzensiz yaşantıda sağlıksız bir vücuda işaret etmektedir. Kilo kaybına neden olan bu zararlı alışkanlıklar terk edilmelidir. Düzenli bir yaşantı ve uyku düzeni sağlıklı bir vücut için önem arz etmektedir. Bunun yanında spor yapmak da vücudun fonksiyonlarını düzenleyerek kilo almayı kolaşlaştıracaktır. – Kilo Almak İçin Neler Yapılmalı

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s