Diyete Ne Zaman Başlanır?

YENİ AY: Bırakmak istediğimiz alışkanlıklarımız için en uygun zaman Yeni Ay’dır. Özellikle Koç burcundaki yeni Ay enerjisi bu konu için idealdir. Bu dönemde ameliyatlardan uzak durmalıyızçünkü bedenimizin toparlanması oldukça uzun sürecektir.

BÜYÜYEN AY FAZI: Yeni aydan birkaç saat sonra Ay, soldan sağa doğru büyümeye başlar. Ay ışığının büyüme dönemi yaklaşık 14 gün sürer ve ardından Dolunay başlar. Büyüyen Ay, alma ve büyüme fazıdır. Pozitif etkiler toplanır ve depolanır. Dolunay kadar olmasa da duygusal olarak kriz dönemleridir. Bu dönemde bedeni güçlendirecek tüm gıdaları yemeliyiz, bedenimiz sadece ihtiyacımız olanı kullanacaktır.

DOLUNAY: Ay 28 günlük turunun yarısını tamamlar. Dolunay günlerinde trafikte sorunlar, cinayetler, saldırılar yoğunluk kazanır. Negatif enerjiler hakimdir. Bedenimizde yağlanmamızın artacağı günlerdir.

KÜÇÜLEN AY FAZI: Dolunayın hemen ardından ay sağdan sola doğru küçülmeye başlar. Ay ışığını kaybetmeye başlar ve bizler üzerindeki etkileri de değişir. Ay’ın küçülme dönemi yaklaşık 14 gün sürer ve ay bir turunu tamamlamış olur. Küçülen Ay fazında güç ve enerji boşalır, bu faz, verme kapanma ve boşalma dönemidir. Bu fazda bedenimiz güçlüdür ve gücünü kullanmaya hazırdır. Zorlanmadan, efor sarfedebilir diyete başlayabiliriz, bu dönemde sıvı ve toksin atmamız oldukça kolaydır. Dolunay’ın hemen ardından diyete başladığımızda kesinlikle verimli neticeler alırız çünkü kilo alımı bu dönemde yavaşlar ve geriler. – Diyete Ne Zaman Başlanır?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s